زخم‌های به‌جامانده در ناحیه اهداکننده مو

زخم‌های به ‌جامانده در ناحیه اهدا کننده مو معمولاً نازک هستند و اغلب پیدا کردن آن‌ها بر روی سر دشوار می‌باشد. همچنین در اکثر مواقع به‌ سادگی می‌توان این نواحی خاص را با استفاده از موی سر پنهان کرد. درصورتی‌که جای زخم ایجادشده به خاطر تکرار روش درمانی کاشت مو عریض ‌تر شده باشد، احتمال ایجاد عفونت در این ناحیه افزایش پیدا می‌کند. بااین‌ وجود در این حالت نیز می‌توان به‌سادگی با استفاده از موی فرد بیمار جای زخم ایجاد شده بر روی سر را پنهان کرد.
اگر شما به دنبال تیغ زدن به سر خود یا خط انداختن بر روی آن هستید، لازم است احتمال پیدا شدن جای زخم بر روی سر را جدی‌تر بگیرید و در صورت مشکل داشتن با این شرایط با پزشک خود صحبت کنید. در این حالت می‌توان برای رفع مشکل شما از روش کاشت موی FUE در جای زخم و بخیه استفاده کرد.
به‌هرحال در اکثر مواقع جراحت‌های به‌ جامانده در نتیجه کاشت مو بسیار نازک هستند و پیدا کردن آن‌ها برای سایرین دشوار می‌باشد. بسیاری از بیمارانی که کاشت مو را به ‌صورت موفقیت ‌آمیز انجام داده‌اند، هیچ جای زخم مشخصی بر روی سر خود ندارند. کلینیک دکتر شریفی بیش از 2500 مورد کاشت مو انجام داده و برای شما پیدا کردن جای زخم بر روی سر اکثر افراد درمان شده دشوار و سخت می‌باشد. به‌هرحال بدن بعضی افراد گرایش به هایپر تروفیک (بزرگ شدن) جای زخم و تشکیل برآمدگی در محل ایجاد زخم دارد. درصورتی‌که شما سابقه این مشکل را در زندگی خود داشته‌اید، بهتر است از روش FUE برای کاشت مو استفاده کنید تا به ‌این ‌ترتیب از ایجاد زخم در قسمت اهداکننده مو بر روی سر خودداری گردد.
ریسک باقی ماندن جای زخم بر روی سر بیمار به ‌طور کامل بستگی به تجربه جراح دارد. درصورتی‌که ناحیه اهدا کننده مو به ‌طور صحیح با کمترین کشیدگی بسته شود، معمولاً اثر به‌جامانده از زخم حداقل خواهد بود.
تراکم یکنواخت موها
یکی از نقاط قوت و مزیت کلینیک دکتر شریفی در روش کاشت مو ایجاد تراکم یکنواخت در ناحیه کاشت مو می‌باشد
موهای ما در گروه‌های کوچک در همه جا سر رشد می‌کنند و هر گروه شامل یک تا چهار تار مو است. این گروه‌ها شامل مو و فولیکول هستند. فولیکول ساختاری کیسه ‌مانند در زیر پوست سر است که باعث تولید و تغذیه رشد موی جدید می‌شود. گروه‌ها یا واحدهایی وجود دارد که تنها شامل یک مو است، اما اغلب این گروه‌ها یا واحدها شامل دو تا سه تار مو هستند. فردی که موهای پرپشت ‌تری دارد، واحدهای فولیکولی موی او شامل چهار تار مو است. این واحدهای مستقل کوچک ممکن است در طول جراحی آسیب ببیند و منجر به رشد موی نامناسب شود؛ بنابراین، برداشت مناسب و با دقت آن‌ها بسیار اهمیت دارد.
برای همین این روش کاشت مو زمان زیادی می‌برد و گسترده است، اما ارزش وقتیکه برای آن خرج می‌کنید را دارد.
قبل از روش کاشت موی فولیکولی، جراحان در کلینیک کاشت مو اغلب از روشی استفاده می‌کردند که در آن گرافت های بزرگ مو معمولاً در گروه‌های 3 تا 8 تار مویی برداشت می‌شد. یکی از مشکلات این روش این بود که واحدهای فولیکولی مو ممکن بود آسیب ببینند یا شکسته شوند و بر رشد مو تأثیر می‌گذاشتند.
اما در روش FUT این مشکل به وجود نمی‌آید، زیرا واحدهای کاشت شده مشابه با زمانی که در ناحیه اهدا کننده بودند باقی می‌مانند.

 

زخم‌های به‌جامانده در ناحیه اهداکننده مو

فیسبوک

گوگل پلاس

تویتر

لینکدین

اینستاگرام

تلگرام

آپارات

راشل وب

مشاوره رایگان : 09123945608

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک دکتر شریفی محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

سعادت آباد ، بلوار فرهنگ ،‌ساختمان داروخانه شکیب ،‌پلاک 9 ، واحد 4 تلفن :88685200

ميدان رسالت، خيابان فرجام، تقاطع فرجام و حيدرخانی، پلاك ٧٠٠، واحد1 تلفن : 77244659