واحد فولیکولار

موها در دسته های ۱ تا ۴ تایی رشد می کنند و در میان این دسته های مو ، فضای خالی وجود دارد. پیوند واحدهای فولیکولار به معنی استفاده از استریومیکروسکوپ ، برای برداشت دقیق این واحد ها به صورت سالم از پوست، جهت پیوند به نواحی طاس می باشد. پوست بدون مو که در میان فولیکول ها وجود دارد برداشته می شود بنابراین شما یک کاشت مو واقعی را خواهید داشت. انجام این کار بسیار مهم می باشد زیرا یک فرد مبتلا به طاسی از وجود قسمت های بدون موی بیشتر در نواحی پیوند شده ، خوشحال نمی شود.
میکروپیوند، پیوندی است که شامل یک تا دو تار مو می شود و مینی پیوند، پیوندی است که شامل سه تا شش تار مو می باشد. بنابراین پیوند واحد فولیکولار در واقع فرمی از مینی یا میکرو پیوند می باشد. درست در همین نقطه تشابهات به پایان می رسد. در مینی یا میکرو پیوند هیچ اهمیتی به واحد های فولیکولار داده نمی شود. این نوع از کاشت مو با برداشتن یک نوار مو از ناحیه دهنده مو و با استفاده از یک چاقوی چند لبه انجام می شود. بعد از برداشتن نوار مو، بدون استفاده از میکروسکوپ یا هرگونه ابزار دیگری و بدون هیچ اهمیتی به شرایط طبیعی فولیکول مو، آنها را به سایزهای دلخواه تبدیل می کنند. این کار سه مشکل ایجاد می کند:
برش های بیشتر ، پیوند زدن پوست بدون مو ، کاهش تراکم در ناحیه گیرنده به خاطر سایز بزرگتر پیوند و همچنین پیوند زدن پوست بدون مو ، اصلی ترین مزیت مینی یا میکرو پیوند این است که این امر از جراح وقت کمتری می گیرد ، نیازمند مهارت و نیروی انسانی کمتری می باشد و در نتیجه برای بیمار نیز ارزان تر خواهد بود. با این حال، نتیجه معمولا برعکس است و این روش نسبت به روش کاشت مو FUT بهتر نیست.
پیوند واحد فولیکولار به معنای پیوند گروه های کوچک، اختصاصی و طبیعی مو است که به آنها واحد فولیکولار گفته می شود. یک نوار باریک از موی پشت یا طرفین سر فرد برداشته می شود و سپس واحدهای فولیکولار با استفاده از میکروسکوپ ها و توسط تکنسین های ماهر از این نوار مو برداشت می شوند. واحدهای فولیکولار از ۱، ۲، ۳ و گاهی اوقات ۴ مو تشکیل می شوند. این واحدها با توجه به الگوی رشد طبیعی مو، در نواحی طاس جایگذاری می شوند.
استخراج واحد فولیکولار شامل برداشت یک به یک واحدهای فولیکولار از ناحیه دهنده مو، بدون برداشتن نوار مو می باشد. برای استخراج این واحدهای فولیکولار، از یک ابزار پانچ مانند و نوک تیز استفاده می شود.
به علت اینکه بسیار از بیماران از باقی ماندن اثر زخم ناشی از برداشتن نوار موی ناحیه دهنده مو ، بر روی سرشان ناراضی بودند، تکنیک استخراج واحد فولیکولار توسعه پیدا کرد. با استفاده از تکنیک های جراحی، زخم ناشی از برداشتن نوار مو در ناحیه دهنده مو ، تقریبا ناپدید می گردد.
برخی از واحدهای فولیکولار بسیار به هم نزدیک هستند، بنابراین به جای جدا کردن آنها از هم و تبدیل آنها به ۲ واحد فولیکولار، آن واحدها با استفاده از استریومیکروسکوپ ها به دقت و به عنوان بافتی حاوی دو واحد فولیکولار جدا می شوند. اینگونه موارد در قسمت جلویی سر قرار می گیرند و باعث فراهم آوردن تراکم بیشتری نسبت به استفاده از واحدهای فولیکولار تکی می شوند

 

واحد فولیکولار (گرافت) چیست؟

فیسبوک

گوگل پلاس

تویتر

لینکدین

اینستاگرام

تلگرام

آپارات

راشل وب

مشاوره رایگان : 09123945608

کليه حقوق اين سايت برای کلینیک دکتر شریفی محفوظ می باشد. | طراحی و توسعه وب راشل

سعادت آباد ، بلوار فرهنگ ،‌ساختمان داروخانه شکیب ،‌پلاک 9 ، واحد 4 تلفن :88685200

ميدان رسالت، خيابان فرجام، تقاطع فرجام و حيدرخانی، پلاك ٧٠٠، واحد1 تلفن : 77244659